Stowarzyszenie Fotografów Komercyjnych

Kilka słów o Stowarzyszeniu

Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
NAPOLEON HILL

Stowarzyszenie Fotografów Komercyjnych powstało w styczniu 2018 jako inicjatywa odpowiadająca na wyzwania branży fotograficznej w Polsce.

Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorczości i rozwój Wszystkich fotografów komercyjnych w Polsce niezależnie od tego czy zajmują się fotografią ślubną, rodzinną, biznesową czy też całkiem niszową.

Fotografia w Polsce zarówno ta typowo artystyczna jak i bardziej komercyjna coraz bardziej otwiera się na fakt, że to również biznes czyli zarabianie pieniędzy na swojej pracy. Szukając odpowiedzi na tematy związane z rozwojem biznesowym, w tym jak odnajdywać się w przepisach i rzeczywistości prawno – podatkowej często napotykamy jako fotografowie wiele niejasności. A przecież fotografia to również praca czyli nasz zawód. Profesja, która jak wiele innych musi odnajdywać się w otaczającej nas rzeczywistości społeczno – gospodarczej oraz prawnej.

Jako Stowarzyszenie Fotografów Komercyjnych chcemy promować działania wspierające rozwój naszej branży, a także skupiać się na działalności edukacyjno – informacyjnej. Chcemy wspólnie tworzyć przedsięwzięcia pomagające polskim fotografom podejmować wyzwania związane z prowadzeniem swoich biznesów. Zależy nam również na tym, aby budować taką rzeczywistość w której zarówno Klient będzie doceniał naszą pracę, ale i fotograf nie będzie się wstydził tego, że prowadząc firmę fotograficzną bierze za to pieniądze.

Jeżeli tylko macie jakieś pytania lub pomysły, które jako stowarzyszenie możemy zrealizować Zapraszamy do kontaktu.

Z poważaniem
Przemysław Szklarski
Tata dwóch Wspaniałych chłopaków
Fotograf Ślubny, Organizator spotkań fotograficznych,
Twórca Akademii Fotografii Ślubnej
Prezes Stowarzyszenia Fotografów Komercyjnych